top of page

REABILITACIJA PO PLASTINĖS CHIRURGIJOS PROCEDŪRŲ IR OPERACIJŲ

Po įvairių tipų plastinės chirurgijos procedūrų norisi kuo greičiau pasveikti, nejausti skausmo, diskomforto jausmo, greičiau pamatyti savo procedūros rezultatus. Nors poilsis, švelnus aktyvumas ir nurodymų po operacijos laikymasis yra labai svarbūs, reabilitacija, kurią atlieka kvalifikuoti terapeutai, ne mažiau svarbi. Ją turėtų sudaryti limfmazgių ir limfotakos įvertinimas, diagnostika, rankomis atliekamas limfodrenažinis masažas ir naujos kartos fizioterapija – biomoduliacija. Šių procedūrų derinys ženkliai pagreitina atsigavimo laikotarpį, padeda užkirsti kelią komplikacijoms ir leisti džiaugtis greitais rezultatais.

Kada galima pradėti reabilitaciją po operacijos?

Jau tą pačią dieną po operacijos rekomenduojama atlikti fizioterapijos procedūrą – biomoduliaciją. Kvalifikuotas terapeutas įvertins autonominės nervų sistemos būklę bei operuotas zonas ir atliks neskausmingą, neinvazinę medicininę procedūrą, skatinančią patį organizmą efektyviai ir greitai pradėti gijimo etapą. Kadangi bet kokia operacija ar intervencija kūnui sukelia stresą, labai svarbu po operacijos kuo labiau normalizuoti nervų sistemos būklę ir padėti kūnui kuo optimaliau išnaudoti visus gijimo mechanizmus. Todėl biomoduliacijos taikymas pirmosiomis dienomis ypač svarbus, norint įgyvendinti šiuos tikslus ir kuo greičiau atgauti gerą savijautą.

Antrą dieną po operacijos rekomenduojama pradėti švelnų limfodrenažinį masažą derinant jį su biomoduliacijos procedūra. Biomoduliacija ne tik padeda greitai sugyti operuotoms vietoms, ženkliai mažina skausmus, diskomforto jausmą,  bet taip pat padeda greitai atsinaujinti limfos takams, nervų galūnėms, kad jutimai atsistatytų ženkliai greičiau ir nebūtų nejautros diskomforto.

Pirmąsias 2 savaites rekomenduojama kasdien tęsti limfodrenažinį masažą ir biomoduliaciją. Vėliau tęsti reabilitaciją pagal situaciją, kurią įvertinti turi kvalifikuotas terapeutas ir pateikti rekomendacijas tolimesniam gijimo etapui. Labai svarbu, jog specialistas prieš atliekant limfodrenažinį masažą įvertintų viso organizmo limfmazgių ir limfotakos būklę, kad būtų sklandus limfos tekėjimas visame kūne. Jei masažas bus atliekamas be limfmazgių diagnostikos, jis gali būti trumpalaikis ir ne toks efektyvus, ypač jei kūnas turi polinkį į limfos sąstovius.

Jūsų limfinė ir nervų sistema yra raktas į gijimą, audinių regeneraciją ir toksinų pašalinimą iš organizmo. Rankomis atliekamas limfodrenažinis masažas derinamas su biomoduliacija padeda „iš naujo paleisti“ limfos judėjimo per kūną sistemą, reguliuoja nervų sistemos veiklą ir gali suteikti įvairių privalumų:

  • Mažinti patinimą, kraujosruvas;

  • Šalinti skysčių perteklių ir medžiagų apykaitos atliekas iš organizmo audinių;

  • Padėti sumažinti skausmą ir diskomfortą atsigavimo procese;

  • Sumažinti randų susidarymą paskatinant gijimo reakcijas;

  • Ženkliai sutrumpinti nejautros laikotarpį padedant atsistatyti nervų galūnėms;

  • Palaikyti atsipalaidavimą ir mažinti stresą.

 

Derinant reabilitacijos procedūras tarpusavyje pasiekiami greiti gijimo rezultatai ir užkertamas kelias įvairioms komplikacijoms.

bottom of page