JODAS

Žmogaus gerai sveikatai neužtenka tradicinio jodo papildų. Svarbu, kad papilduose būtų abiejų formų jodas: jodidas ir jodinas, taip pat medžiagos, būtinos jodo įsisavinimui ir metaboliniams procesams, t.y.. selenas, cinkas, vit. C, vit. B1 ir, žinoma, Fulvo rūgštis, kuri nuneša medžiagas tiesiai į ląsteles.

KĄ DARO JODAS?

Daugelyje aspektų jodo trūkumas gali įtakoti mūsų sveikatą. Pažvelkime į keletą iš jų.

LABAI STIPRIAI PADIDINA ENERGIJOS GAMYBĄ IR PAGREITINA MEDŽIAGŲ APYKAITĄ

Jodas yra reikalingas sintetinti skydliaukės hormonams. Šie hormonai reguliuoja medžiagų apykaitą, deguonies ir energijos gamybą. Kai yra jodo trūkumas, mes galime jaustis vangūs ir gali mums trūkti energijos. Pacientams, vartojantiems skydliaukės hormonus gali reikėti vartoti jodo papildus, nes visos kūno ląstelės naudoją jodą ir papildomai vartojami skydliaukės hormonai gali padidinti organizmo poreikį jodui. Sutrikimai susiję su jodo trūkumu gali pabloginti arba dar labiau padidinti sunkių ligų atvejų skaičių, tokių kaip krūties, prostatos ar skydliaukės vėžys.

LENGVESNIS SVORIO VALDYMAS

Jodas padeda nepriaugti svorio dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos ir padeda išlaikyti sveikesnį svorį ir energijos lygį. Jodas gali pagreitinti medžiagų apykaitą, todėl gali būti daug lengviau deginti kalorijas.

HORMONŲ PUSIAUSVYRA IR VĖŽYS

Jodas skatina hormonų pusiausvyrą ir visų organizmo hormonų – ne tik skydliaukės hormonų gamybą. Balansas yra labai svarbus ligų prevencijai, taip pat atsiliepia visai organizmo gėrovei.

 

Jodas padeda reguliuoti hormonų gamybą ir balansuoja estrogenų gamybą moterų kiaušidėse ir vyrų antinksčių audiniuose, kurie trūkstant jodo gali skatinti vėžio hormonų plėtrą ir progresavimą, pavyzdžiui, krūties, kiaušidžių, gimdos, gimdos kaklelio ar prostatos vėžio.

 

Estrogenų dominavimą vyrams ir moterims žymiai padidina jodo trūkumas, suaktyvėjusi skydliaukė. Estrogenų dominavimas taip pat yra reikšmingas rizikos veiksnys dėl hormoninio vėžio išsivystymo.

 

Hormoninio vėžio pacientams, sergantiems krūties, kiaušidžių, gimdos, prostatos ir gimdos kaklelio, taip pat skrandžio, plaučių, stemplės, skydliaukės ir gerklės vėžio dažniausiai nustatomas jodo trūkumas.

 

Struma (skydliaukės liaukos plėtra dėl jodo trūkumo ) ir krūties bei prostatos vėžio dažnis turi tiesioginius sąryšius. Dveji tyrimai atlikti Islandijoje ir Japonijoje, kur gyventojai vartoja didelį jodo kiekį parodė, kad jų gyventojams žymiai rečiau pasireiškė krūties ir prostatos vėžys bei struma, palyginti su kitų šalių gyventojais.

Jodas padeda išvengti fibrocistitinių krūtų ligų ir yra naudojamas sėkmingai gydyti fibrocistitines ligas, pvz. gimdos fibroma ir kiaušidžių cistas.

ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SVEIKATA 

Jodo papildai gali sumažinti cirkuliuojančio cholesterolio kiekį, kas padeda išspręsti vieną iš pagrindinių aukšto cholesterolio ir hormonų disbalanso ir trūkumo priežasčių.(Cholesterolis yra seksualinių steroido hormonų ir antinksčių hormonų pirmtakas).

 

Pakankamas jodo kiekis gali padėti užkirsti kelią arba palengvinti metabolinio sindromo simptomus, pradedant nuo hipotirozės. Klinikiniai tyrimai rodo, kad yra tiesioginis ryšys tarp jodo trūkumo ir kitų ligų, susijusių su metaboliniu sindromu, tokių kaip diabetas, širdies ligos ir vėžys.

STIPRI IMUNINĖ SISTEMA  

Jodas naikina virusus, bakterijas, patogenus, pelėsį, grybelius, parazitus ir maliarijos sąlytį.

Jodas padeda išvengti šlapimo takų infekcijos (ŠTI).

Jodas padeda išvengti ir gydo erozijas – bakterines skrandžio infekcijas, kurios yra susijusios su opomis ir skrandžio vėžiu.

DĖMESIO SUTELKIMAS, AIŠKUMAS IR ATMINTIS  

Moterų, kurių nėštumo metu kraujyje buvo aukštas jodo kiekis, naujagimiai turi mažesnę SKMS (staigios kūdikių mirties sindromas) riziką ir didesnį išgyvenimo reitingą. Jodas padeda padaryti mus protingesniais. Jis skatina aštrų mąstymą, psichinį susitelkimą, pažinimo funkcionavimą ir padeda pašalinti "smegenų rūką" suaugusiems.

NORMALUS VAISIAUS IR VAIKO VYSTYMASIS  

Jodas daro vaikus protingesniais. Jodas yra būtinas normaliam vaiko augimui ir vystymuisi. Nėščios moterys, kurioms organizme trūksta jodo susilaukia vaikų su psichikos vystymosi problemų rizika. Tyrimas parodė vaikų IQ sumažėjimą 15 taškų, kai besilaukiančioms moterims trūko jodo. 

Jodas padeda palaikyti tinkamą vaisiaus vystymąsi ir augimą kartu su kalbėjimo ir klausos vystymusi. Nėščių moterų, kurioms trūksta jodo, skaičius procentais padidėjo 690 % tarp įvykdytų NHANES I (1974) ir NHANES II (2000) tyrimų. Yra gerai žinomas sąryšis tarp nėščios moters jodo trūkumo organizme ir vaisiaus vystymosi, kuris yra susijęs su didesne rizika šių ligų atsiradimo: kretinizmas, protinis atsilikimas, autizmas, ADD, SKMS, ILS ir kitos mielino ligų.

NĖŠTUMAS IR REPRODUKCINĖ SVEIKATA 

Pakankama jodo koncentracija gali būti svarbi nevaisingumo gydymui, nes jodas yra būtinas sveikai hormonų pusiausvyrai palaikyti. Nėščios moterys, kurių organizme yra pakankamas jodo kiekis turi mažesne tikimybę susidurti su aukšto kraujo spaudimo problema nėštumo metu. Jodas gali padėti užkirsti kelią ir gydyti endometriozę, gimdos fibromą ir kiaušidžių cistas, kurios dažnai būna susijusios su hormonų pusiausvyros ir funkcijos sutrikimu.

FIBROMIALGIJA IR MIGRENA

Jodas padeda sumažinti fibromialgijos simptomus. Jodo papildai padeda išspręsti migreninius galvos skausmus ir kitos rūšies lėtinius galvos skausmus daugeliui pacientų.

SUNKIŲJŲ METALŲ IR HALOGENŲ DETOKSIKACIJA

Pakankamas jodo lygis sumažina halogenidų toksiškumą organizme atsiradusį nuo fluorido (vandens), chloro (vandens) ir bromo (duonos konservantai ir antipirenai). Halogenidai sėkmingai konkuruoja dėl jodo jungimosi vietų ląstelėse ir hormonuose, padarant jas neveiksmingas. Pavyzdžiui skydliaukės hormonai gali turėti bromo atomus, o ne jodo, kaip turėtų būti. Tai lemia neaktyvius skydliaukės hormonus. Kai kada gydytojai ir pacientai būna suglumę, kai atliekant skydliaukės hormonų testą, jis nerodo pakitimų, tačiau yra visi skydliaukės suaktyvėjimo simptomai.  Jodas padeda išvengti švino ir kitų metalų saugojimo organizme.

APSAUGA NUO RADIOAKTYVUMO 

Jodas padeda išvengti  radioaktyvios spinduliuotės poveikio iš belaidžių ir mobiliųjų telefonų. Normali jodo koncentracija gali apsaugoti skydliaukę ir taip pat visą organizmą nuo radioaktyvumo branduolinių avarijų atveju.

 

SVEIKI NAGAI, PLAUKAI IR DANTYS

Jodas yra labai svarbus sveikai odai, dantims ir blizgantiems, sveikiems plaukams.  Jodo trūkumas sukelia plaukų slinkimą, kurį taip pat sukelia skydliaukės hormonų trūkumas. Jodas palaiko plaukų augimą ir folikulo stiprumą.

SUŽINOKITE NAUJIENAS, PASIŪLYMUS PIRMIEJI

SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS JEI TURITE DAUGIAU KLAUSIMŲ

info@kinesis.lt
+370 651 85328
Europos pr. 14, Kaunas
  • Facebook

© 2020 Sveiko Judesio Studija Kinesis. Visos teisės saugomos.

SUSISIEKITE SU MUMIS