BIOLOGIŠKAI AKTYVIOS MEDŽIAGOS LĄSTELIŲ STATYBAI IR ATSINAUJINIMUI (RESTORE)

Labai svarbu atsiminti, kad mūsų sveikata yra nulemta ląstelių lygmenyje. Iš ląstelių susidaro audinys, iš audinio susidaro organai, o organai nulemia organizmo procesus. Ir kadangi mūsų sveikata prasideda ląstelių lygmenyje, organizmas turi gauti visas maistingąsias medžiagas, kurių reikia naujų, sveikų ląstelių sukūrimui. Padedant palaikyti sveikų ląstelių gamybą ir funkcijas visais aspektais pagerinama organizmo sveikatos būklė.

Daugumoje vitaminų ir maisto papildų esančių rinkoje trūksta svarbių sudedamųjų dalių, kurie yra būtini metabolinio proceso ir maistingųjų medžiagų sąveikai. Net vieno elemento trūkumas ar netinkama elemento forma gali įtakoti šią problemą. Be šių būtinų veiksnių, naujų ląstelių sukūrimo mechanizmas ir optimalios savijautos palaikymas gali būti sutrikdytas.

Daugumoje šiandieninėje rinkoje esančių maisto papildų sudėtyje yra nuodingų užpildų ir pagalbinių medžiagų (pvz. magnio stearatas), kurie padeda sutalpinti sudedamąsias medžiagas kapsulėje. Buvo įrodyta, kad tokios pagalbinės medžiagos prisideda prie ląstelių membranos ardymo, susiformavusios naujos ląstelės nebeturi membranos ir jos nebegali palaikyti optimalių funkcijų. Magnio stearatas, taip pat reikalauja virškinimo enzimų, kad kapsulė būtų suskaidyta ir organizme pasklistų veikliosios medžiagos.

 

Kokybiškas ir veiksmingas maisto papildai savo sudėtyje neturi nei vieno iš šių pagalbinių medžiagų ir užpildų. Jį sudaro tik biologiškai aktyvios medžiagos. Kiekviena iš jų ne tik atlieka svarbią funkciją, bet taip pat ir priklauso viena nuo kitos, kad sąveikaujant perneštu žaliavas kurių reikia organizmui, norint sukurti naujas, sveikas ląsteles.

Natūralios, biologiškai aktyvios maistinės medžiagos yra žymiai brangesnės, bet jų kokybė yra išskirtinai geresnė.

YPATINGOS VEIKLIOSIOS MEDŽIAGOS

 

Maisto papildo ląstelių statybai pagrindas gali būti iš išrūgų baltymų miltelių arba vegetariškų baltymų miltelių. Baltymų miltelių pagrindas padeda prisotinti organizmą baltymais, kurie lengvai suvirškinami į amino rūgštis. Dauguma maistinių baltymų šaltinių nėra lengvai suskaidomi į amino rūgštis ir mums senstant šis procesas dar labiau apsunkinamas. Baltymai svarbų vaidmenį atlieka praktiškai visuose biologiniuose procesuose mūsų organizme.

 

BALTYMŲ ATLIEKAMOS FUNKCIJOS MŪSŲ ORGANIZME

 • Baltymai stato, stiprina ir atkuria/atnaujina audinius ir kitas ląsteles, pvz. keratinas stiprina apsauginius išorinius sluoksnius, tokius kaip plaukų; kolagenas ir elastinas palaiko jungiamąjį audinį.

 • Sukuria antikūnius imuninei sistemai.

 • Sukuria hormonus, kurie padeda ląstelėms siusti informacija ir padėti koordinuoti kūno veiklas.

 • Palaiko raumenų tonusą. Du baltymų tipai - aktinas ir miozinas yra susiję su raumenų susitraukimais ir judėjimu.

 • Enzimų gamyba. Enzimai palengvina biochemines reakcijas.

 • Medžiagų pernešimas. Hemoglobinas yra baltymas, kuris perneša deguonį kraujyje.

 • Tarpininkaujančių ląstelių reakcija. Rodopsinas yra baltymas, kuris yra susijęs su regėjimu. Feritinas yra baltymas, kuris kaupia geležį kepenyse.

 

IŠRŪGŲ BALTYMŲ IZOLIATAI – savyje turi didesnį kiekį baltymų nei kitos formos išrūgų baltymai ir yra išgaunami kryžminio srauto mikro-filtracijos technologijų pagalba (KSM). KSM procesai išrūgoms leidžia išlaikyti svarbias imunitetui funkcijas, tokias kaip imunoglobuliną, o taip pat pašalinti kazeiną ir laktozę. Dauguma žmonių, kurie netoleruoja laktozės arba yra jautrūs kazeinui, puikiai toleruoja izoliatus.

VEGETARIŠKI BALTYMAI – Vegetariškų baltymų milteliai yra be GMO, subalansuota sintezė iš valgomosios plukenetijos, rudųjų ryžių, žirnių miltelių, artišoko, chia baltymų ir omegos 3. Vegetariška formulė teikia puikią alternatyvą išrūgoms tiems, kurie yra ypatingai jautrūs pieno produktams arba vegetarams.

VIRŠKINIMO ENZIMAI – „BioCore EDGE“, proteazės ir peptidazės enzimai, speciali grupė virškinimo enzimų yra įtraukti, kad padėtų optimizuoti išrūgų (kazeino) ir vegetariškų baltymų virškinimą ir padėtu paskirstyti amino rūgštis. 

FOLIATAI

 

Natūralūs foliatai kainuoja daugiau nei 13,000$/kg, o sintetinė folio rūgštis - apie 25$/kg. Sintetinė folio rūgštis gali kliudyti svarbiam metilinimo metabolinui užimti reikiama pozicija organizme ir įtakoti uždegiminio homocisteino padidėjimą. Nuolatinis homocisteino kiekis yra susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis.

Natūralūs foliatai padeda normaliam metilinimo metabolino procesui išsivystyti ir tai padeda sumažinti homocisteino lygiui ir palaiko neurotransmiterių gamybą (serotonino, dopamino ir kt.), taip pat azoto monoksido ir glutationo. Sintetinė folio rūgštis gali kliudyti svarbių neurotransmiterių gamybai, tokio kaip „laimės“ hormono seratonino, tai gali įtakoti psichologines problemas, pavyzdžiui depresiją.

Sintetinė folio rūgštis yra mūsų maiste, tokiame kaip sausi pusryčiai ir ji nėra labai lengvai pašalinamas iš organizmo. Sintetinė folio rūgštis yra susijusi su psichiatrinėmis ligomis ir nuotaikų kaita, taip pat sintetinė rūgštis varžosi su natūraliąja dėl ląstelių receptorių užimamos vietos.

Natūralūs foliatai pagerina DNR ir RNR sintezę, kuri yra kritiškai reikalinga naujų ląstelių gamybai.

Natūralūs foliatai padeda pašalinti toksinus iš organizmo, kepenų detoksikacijos fazėje, padarydami toksinus labiau tirpius vandenyje. Metilinimo procesai yra susiję su naujų imuninių ląstelių (T- ląstelė) gamyba ir metilinimo trūkumas gali įtakoti imuninės sistemos reguliavimo ląstelių trūkumą. Didelė dauguma pacientų sergančių autoimuninėmis ligomis turi metilinimo trūkumą, sumažėjęs metilinimo kiekis T-ląstelėje gali būti susijęs su antikūnių gamyba.

VITAMINAS C 

 

Natūralus vitaminas C kainuoja 350 $/kg, sintetinis – 12 $/kg. Daugelis mano, kad vitaminas C yra askorbo rūgštis ir labai nustemba sužinoję, kad ne.  Askorbo rūgštis yra izoliuota dalis, distiliatas iš natūraliai gaunamo vitamino C.

Natūralaus, tikro vitamino C šaltinis yra sveiki maisto produktai – geriausiai organiniai visi maisto grandinės produktai – ir  yra sinergiklių ir mineralų bendro veikimo kompleksas. Tikras Vitaminas C savyje turi askorbo rūgšties kartu su priimančiais sinergikliais, pvz., rutinu, bioflavonoidu, faktoriais K, J, P, tirozinaze, askorbigenu ir kitais komponentais. 

 

Mineralų veiksmingumas taip pat yra nulemtas tinkamu mineralo kiekiu. Varis yra būtinas vitamino C įsisavinimui ir taip pat kitiems mikroelementams. Jei bet kurios iš šių dalių trūksta, vitaminas C nustoja veikti. Jeigu yra tik kai kurios dalys, organizmas papildomai naudos vidinius resursus, kad vitaminas galėtų pilnai funkcionuoti.  Tiktais tada vitaminas veiks kaip turėtų, kai visos sąlygos ir papildomi veiksniai yra įgyvendinti.

Askorbo rūgštis yra apibūdinamas kaip "antioksidantinė pakuotė", tik dalis vitamino C; askorbo rūgštis apsaugo funkcines vitamino C dalis nuo sparčios oksidacijos ir skilimo.

 

Paprastai askorbo rūgštis yra pagaminama iš kukurūzų krakmolo gaunamo iš kukurūzų turinčių GMO ir lakiųjų rūgščių. Dauguma JAV vitaminų bendrovių urmu perka tokią askorbo rūgštį iš vienos vietos.  Po to bendrovės sukuria savo etiketes, pareiškimus ir savo pačių sukurtas formuluotes. Kiekvienas teigia, kad jų Vitaminas C yra geresnis, nors visa tai atėjo iš tos pačios vietos ir tai tikrai nėra tikrasis vitaminas C. Jei vartojate maisto papildą, kuriame yra askorbo rūgšties, nors yra teigiama jog tai vitaminas C, jūs galite  būti  beveik tikri, tai yra sintetinis vitaminas ir jūs negausite laukiamo rezultato.

 

Natūralus pilnavertis vitaminas C yra gaunamas iš vaisių ir daržovių. Kai kurie iš geriausių augalinių šaltinių  yra vaistinė juodmirtė (camu camu), kraštuotoji malpigija (acerola) ir indiškasis lapainis (amalaki, amla).  Sintetinė askorbo rūgštis negali išgydyti skorbuto.

 

TIAMINAS – VITAMINAS B1

Tiamino pirofosfatas (natūralus vitaminas B1 kainuoja 2,300$/kg, o sintetinio tiamino hidrochlorido arba tiamino mononitrato kaina 81$/kg). Tiamino mononitratas ir tiamino hidrochloridas nėra natūraliai randamas maiste ar organizme. Tiamino hidrochloridas randamas daugumoje maisto papildų ir tiamino mononitratas randamas daugumoje duonos gaminių ir kepinių. Tiamino hidrochlorido arba mononitrato perdirbimas į tiamino pirofosfatą organizme yra susijęs su magniu, ATP (energija) ir tiamino pirofosfokinasės fermentais. Dauguma B grupės vitaminų esančių standartiniuose maisto papilduose yra sintetiniai – bet kuris vitaminas, kurio pavadinimas baigiasi "hidrochloridas" yra sintetinis.

VITAMINAS K2

 

Vitaminų K2 ir D3 trūkumas organizme yra labiausiai paplitę. Vitaminai K2 ir D3 yra labai svarbūs sveikai kalcio ir mineralinių medžiagų apykaitai.

Kaulų sveikata. Vitaminas K2 yra būtinas aktyvavimui medžiagos, vadinamos osteokalcinu, kuris yra būtinas norint, kad kalcis patektu ir būtų kaupiamas kaulų viduje.  Nuo 1995 m., didelės dozės vitamino K2  tapo patvirtintu osteoporozės gydymu Japonijoje, kur tyrimais įrodyta jo nauda užkertant kelią kaulų mineralinio tankio mažėjimui

Kraujotakos sistema. Vitaminas K2 taip pat aktyvina kitą baltymą, vadinamu matrica GLA baltymu (MGP), kuris yra minkštuosiuose audiniuose, ir yra atsakingas už kalcio pertekliaus pašalinimą, kuris gali kauptis minkštuosiuose audiniuose, pavyzdžiui arterijose ir venose.  Tai labai reikšmingas kriterijus, nes atsižvelgiant į tai, kad apie 20 % aterosklerozinių plokštelių susidaro iš kalcio pirmuosiuose ir vėlesniuose širdies ligų išsivystymo etapuose. Vien kalcio papildas gali prisidėti prie širdies ir kraujagyslių ligų.  Vitaminas K2 aktyvuotas MGP yra laikomas stipriausiu veiksniu užkertant kelią ir galbūt net atstatant audinių kalcifikaciją, kuri yra susijusi su ateroskleroze.

NIACINAS – NADH (nikotinamido adenino dinukleotidas)

 

Natūralus redukuotas niacinas, toks kaip NADH kainuoja 3000 $/kg. Kitos formos Niacinas kainuoja 40 $/kg. Niacinas yra itin svarbi sudedamoji medžiaga energijos gamybai ir širdies ir kraujagyslių sveikatai. Niacinas esantis RESTORE yra biologiškai aktyviai redukuotoje formoje - NADH (nikotinamido adenino dinukleotidas) ir yra patentuotas, licencijuotas komponentas naudojimui RESTORE sudėtyje.  NADH nesukelia paraudimo. Tačiau jo nereikėtu painioti su kitos formos paraudimo nesukeliančiu niacinu, pavyzdžiui, inozitolio heksanikotinatu, kuris neturi apsauginio poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai. Be to, kitų rūšių papildytas niacinas, toks kaip nikotino rūgštis, gali išprovokuoti šalutinį poveikį - paraudimą, vartojant didesniais kiekiais.  Kiti šalutiniai poveikiai sukelti kitokios formos niacino gali būti padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis (kuris gali turėti įtakos žmonėms, sergantiems podagra), sausa oda, skrandžio dirginimas ar rėmuo. Yra įrodyta, kad NADH padidina smegenų veiklą vietose susijusiuose su mąstymu, dėmesio sutelkimu, koncentracija, atmintimi ir sprendimų priėmimu.

GLUTATIONAS

 

Glutationas yra žinomas kaip pagrindinis organizmo antioksidantas. Jis veikia kaip kofermentas biocheminėje oksidacijoje - mažina reakcijas ląstelėse. Glutationas taip pat žinomas kaip pagrindinis organizmo toksinų šalintojas ir detoksikatorius.  Glutationas yra viena iš biocheminių molekulių, kuri organizme ypatingai reikalinga šiuolaikiniame pasaulyje, siekiant padėti užkirsti kelią ląstelių žalai ir įtakoti detoksikacijos procesus. Standartinis glutationas esantis maisto papilduose paprastai susideda tik iš savo pirmtakų - cisteino, glutamino ir glicino. Jau seniai egzistuojanti problema - pačiam žmogui pasipildyti glutationo atsargas ir pakelti glutationo lygį ląstelių viduje yra labai sunku. Glutationo molekulė dažniausiai būna suskaidoma virškinimo trakte ir reikiamų ląstelių nebepasiekia. Glutationo pirmtakai yra naudojami siekiant padėti padidinti glutationo lygį, tam pasitelkiant glutationo sinteze.

RESTORE savo sudėtyje turi standartinius glutationo pirmtakus (84 $/kg). Tačiau, Restore sudėtyje taip pat yra ypatingas, licencijuotas, stabilizuotos formos Glutationas (2600 $/kg) sukurtas Šveicarijoje. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad būtent šis Glutationas lengvai praeina per virškinimo traktą nesuskaidytas ir taip pat padidina glutationo kiekį ląstelės viduje. Be to, gydymas šia glutationo stabilizuota forma duoda teigiamą poveikį oksidacinio streso biologiniams žymenims (įrodymai, patvirtinantys stiprias antioksidacines savybes). Žarnyno ląstelės naudoja glutationą, kad galėtų pašalinti cheminius konservantus, pesticidus ir daugybę kitų toksinų kuriuos suvartojame, dar prieš jų absorbciją ir pasklidimą po organizmą.  Kepenų ląstelės naudoja glutationą kraujo detoksikacijai ir išvalymui.  Glutationas padeda pašalinti sunkiuosius metalus, ypatingai gyvsidabrį.  Manoma, kad gliutationas yra viena iš nedaugelio medžiagų, kuri gali pašalinti gyvsidabrį iš ląstelės vidaus.  Akių ir odos ląsteles naudoja glutationą apsaugai nuo radiacijos.

 

Glutationas gali padėti Jūsų organizmui apsiginti nuo oksidacinio streso, žalingų laisvųjų radikalų, infekcijų, toksinų, taršos, netinkamos mitybos, senėjimo ir radiacijos.

 

Kaip tai veikia? Glutatione yra lipni sieros (SH) cheminė grupė , kuri veikia kaip "Velcro" (lipni, kibi juostelė), todėl visi blogi dalykai organizme tiesiog prilimpa prie jos, įskaitant laisvuosius radikalus ir toksinus, tokius kaip gyvsidabris ir kitus sunkiuosius metalus. Paprastai glutationas yra perdirbamas organizme - išskyrus atvejus, kai toksinų kiekis organizme tampa pernelyg didelis. Papildyta Alfa lipo rūgštis gali padėti perdirbti glutationą net tada, kai toksinų organizme yra per daug.

SAMe - S adenozilo-metioninas

 

SAMe yra žinomas kaip pagrindinis organizmo metilatorius - skleidžiantis metilo grupes, kurios perima daug svarbių organizmo procesų (įskaitant DNR ir RNR sintezę) ir padeda aprūpinti smegenis cheminėmis medžiagomis (pavyzdžiui, neurotransmiterių gamyba ir išskaidymas - serotoninas, melatoninas, ir dopaminas).

SAMe taip pat dalyvauja azoto oksido sintezėje, todėl padeda palaikyti širdies ir kraujagyslių sveikatą.

SAMe taip pat reikalingas poliaminų sintezei (ląstelių augimas, genų ekspresija, neuronų regeneracija ir t.t.) ir trans-sierinimui (cisteino, glutationo ir kitų sulfatų chemikalų sintezė).

SAMe vaidina svarbų vaidmenį imuninės sistemos reguliavimui ir imuninių ląstelių gamybai. Jis taip pat padeda išlaikyti ląstelių membranas nepažeistas. Daugelyje kitų procesų SAMe taip pat dalyvauja. 

 

Daugybė mokslinių tyrimų parodė, kad SAMe taip pat atlieka ir šias funkcijas:

 • Palengvina fibromialgijos simptomus.

 • Palengvina bursito ir tendinito (skeleto-raumenų ligos) simptomus.

 • Mažina lėtinius nugaros skausmus.

 • Gydo depresiją.

 • Pagerina kognityvines savybes, tokias kaip gebėjimą prisiminti informaciją ir žodžius.

 • Gali veikti smegenų dalis, kurios reguliuoja amiloido baltymų genų ekspresiją, vieną iš Alzheimerio ligos požymių.

 • Tyrimai rodo, kad vartojant SAMe galima padėti gydyti lėtines kepenų ligas, kurias sukelia vaistai, tokie kaip statinai ar alkoholizmas.

 • SAMe mažina osteoartrito skausmą.

 • Didina chondrocitų skaičių (ląstelės, kurios sudaro kremzlę), kremzlės storį, ir galimai mažina chondrocitams padarytą žalą. Pageriną judėjimą.

 

SAMe nerandamas maisto produktuose ir turi būti sintetinamas organizme. Tačiau 30-40% JAV gyventojų turi problemų su įprasta SAMe iš metionino sinteze.

PRIEŠPIENIS (Colostrum) 

 

Jo sudėtyje yra natūralių imunoglobulinų A, G (IgG), M (IgM), ir IGF, citokinų laktoferino, prolinais papildytu ozamido (PRP), fermentų, mineralinių medžiagų ir vitaminų. Aukščiausios kokybės priešpienis yra gaunamas tik iš pirmųjų dviejų karvės melžimų, kurios buvo šeriamos žole ir joms nebuvo duodama augimo hormonų. Kliniškai įrodyta, kad priešpienis padeda atstatyti ir apsaugoti virškinimo traktą; padeda atkurti raumenis ir sudeginti riebalus; prisideda prie imuninės sistemos darbo. Priešpienis suteikia pagalbą imuninę sistemą palaikančioms medžiagoms. Tarp šių medžiagų yra prolinais papildytas polipeptidas (PRPs), kuri moduliuoja sudėtingą imuninę sistemą, ir todėl yra viena iš svarbiausių priešpienio sudedamųjų medžiagų. Prolinais papildytas polipeptidas (PRPs), taip vadinamas todėl, kad savyje talpina neįprastai daug aminorūgšties prolino, kuris yra tarpląstelinių signalų molekulė, kuri turi unikalią galimybę moduliuoti imuninę sistemą pagal poreikį, suaktyvinti, kai reikia arba deaktyvinti, kai ji pasidaro hiperaktyvi. Jis dirba kaip hormonai, kurie reguliuoja čiobrialiaukės (organizmo centrinės komandos imuninei sistemai), stimuliuoja neaktyvią imuninę sistemą, arba deaktyvuoja per daug suaktyvėjusią imuninę sistemą.

 

Priešpienis taip pat tiekia svarbius imunoglobulinus (tokius kaip IgG, IgA, IgE, IgM, IgD). Šių imunoglobulinų (antikūnų) funkcijos:

 • IGG - dominuojantis imunoglobulinas gaunamas iš galvijų priešpienio; pagrindinė funkcija yra identifikuoti ir padėti sunaikinti patogeninių mikrobų invaziją.

 • Iga - dominuojantis imunoglobulinas esantis moters piene ir priešpienyje; pagrindinis vaidmuo yra tarsi pirmoji gynybos linija, apsaugo gleivinės paviršių ir neleidžia patogeniniams mikrobams plisti.

 • IGM - pagrindinis vaidmuo yra "stoti į kovą;" stiprina fagocitozę sunaikinant patogenų invaziją.

 • IgE - susijęs su alerginėmis reakcijomis ir alerginėmis reakcijomis įtakotomis histaminais; taip pat dalyvauja aktyviai gynybai nuo žarnyno parazitų.

 • IGD - prisideda prie B ląstelių; Stimuliuoja limfocitus, kad gamintų antikūnus, pateikiant antigenus.

 

Laboratoriniai tyrimai dėl galvijų priešpienyje esančių imuninių ir augimo faktorių rodo, kad jie yra tapatūs žmogaus priešpieniui, išskyrus tai, kad šie faktoriai yra žymiai didesni galvijų priešpienyje.

Galvijų priešpienis iš tikrųjų yra 40 kartų turtingesnis imuninių veiksnių atžvilgiu nei žmogaus priešpienis. Pavyzdžiui, žmogaus priešpienyje yra 2% IgG (imunoglobulino G), o galvijų priešpienyje yra 86% IgG, tai svarbiausias iš imunoglobulinų, kuris randamas organizme. Buvo įrodyta, kad imunitetui skirti maisto papildai sudėtyje turintys galvijų pieno imunoglobulinus/antikūnus, yra veiksminga priemonė teikianti vietinę virškinimo trakto apsaugą.

 

Priešpienis taip pat suteikia šiuos svarbius imuninės sistemos faktorius:

 • Laktoferinas - geležį surišantis baltymas, kuris padeda sumažinti bakterijų skaičių geležyje, kad atkurti ir perduoti geležį raudoniesiems kraujo kūneliams, padidinant deguonį audiniuose. Laktoferinas padeda moduliuoja citokinų išsiskyrimą ir jų receptoriai randami daugumoje imuninių ląstelių, įskaitant limfocitus, monocitus, makrofagus ir tromboc

 • α-Laktalbuminas ir β-laktoglobulinas - jie yra pagrindiniai maistiniai išrūgų baltymai piene ir priešpienyje.

 • Citokinas. Citokinai yra nedideli baltymai, kurie yra išskiriami specifinių imuninės sistemos ląstelių. Jie yra iš signalinės molekulės kategorijos, ir yra plačiai naudojami korinio ryšio bendradarbiavime. Jie yra baltymai, peptidai, arba glikoproteinai.

 • Lizocimai. Lizocimai gali padėti palaikyti imuninę sistemą. Lizocimai yra glikozidų hidrolizės fermentai kurie žaloja bakterijų ląstelių sieneles.

 • Enzimai. Laktoperidasės-tiocianatas, peroksidazė ir ksantino oksidazė oksiduoja bakterijas per jų gebėjimą išleisti vandenilio peroksidą.

 • Glikoproteinai. Glikoproteinai yra virškinimo faktoriai. Buvo įrodyta, kad jie gali padėti imuniniams ir augimo veiksniams išgyventi perėjimą per aukšto rūgštingumo virškinimo sistemą.

Priešpienis taip pat įtakoja augimo veiksnius. Augimo veiksnys (hormonas) yra natūrali medžiaga, galinti skatinti ląstelių augimą, platinimą, gijimą ir ląstelių diferenciaciją. Paprastai tai yra baltymas arba steroidinis hormonas. Augimo veiksniai yra svarbūs reguliuojant ląstelių procesų įvairovė.

Priešpienyje yra daug augimo veiksnių (hormonų). Augimo veiksniai yra peptidai, kurie veikia kaip tarpląstelinės signalinės molekulės, tam, kad įjungti arba išjungti specifinių baltymų ląstelių gamybą. Priešpienis padeda palaikyti sveikas žarnyno sieneles ir yra naudojamas siekiant padėti pacientams su padidintu žarnyno sienelės pralaidumu ir kitomis virškinamojo trakto problemomis. Priešpienis taip pat tiekia maistinius komponentus, vitaminus, mineralus, amino ir nepakeičiamas riebalų rūgštis. Priešpienis yra turtingas tiek būtinomis, tiek nebūtinomis amino rūgštimis, taip pat svarbiais riebalais, įskaitant fosfolipidus, kurie padeda lengviau įsisavinti priešpienio baltymus žarnyne ir apsaugo juos suformuojant liposomų užtvaras.

NALT N-ACETIL-L-TIROZINAS - ANTINKSČIŲ IR SKYDLIAUKĖS PALAIKYMAS 

 

Tirozinas yra skydliaukės hormonų statybinė medžiaga. Tirozinas taip pat yra svarbus komponentas smegenų cheminių medžiagų gamybai, vadinamų neurotransmiteriais, įskaitant epinefriną, norepinefriną, ir dopaminą. Neurotransmiteriai padėda nervų ląstelės bendradarbiauti ir turi įtakos nuotaikai. Jie būtini, kai organizmas susidūręs su stresu pereina į "kovos arba atsitraukimo" rėžimą, kuris apima visą kūną. Tirozinas taip pat padeda gaminti melaniną, pigmentą kuris yra atsakingas už plaukų ir odos spalvą. Tirozinas padeda funkcionuoti organams atsakingiems už hormonų reguliavimą ir gamybą, įskaitant antinksčius, skydliaukę ir hipofizinę liauką. Jis dalyvauja beveik kiekvienoje baltymo struktūroje.

 

N-acetil Tirozinas yra greitai absorbuojamas į biologišką aminorūgšties L-tirozino formą. Jis konvertuojamas organizme į pagrindinius biologinius junginius ir yra mažiau linkęs išsiskirti į šlapimą. Tai pat konvertuojasi į epinefriną, dopaminą, L-Dopą, Co-Q10, skydliaukės hormonus ir melaniną. Natūralus B grupės vitaminai — ypač B6 ir foliatai (ne folio rūgštis) —  yra labai svarbūs siekiant padėti konvertacijos procesams.

STRESAS IR TIROZINAS 

 

Stresas tapo beveik normalia būsena šiuolaikiniame pasaulyje. Nuolatinis stresas gali labai rimtai įtakoti sveikatos problemas dėl išskiriamo biocheminio poveikio, kurį sukelia "kovos arba atsitraukimo" įsijungęs rėžimas. "Kovos arba atsitraukimo" rėžimas padeda mums greitai reaguoti į pasaulį aplink mus ir dirgiklius, ir suteikia energijos, kad galėtume nukenksminti pavojų ir išgyventi. Šis rėžimas įsijungia trumpam laikui, tada leidžia mums atsipalaiduoti. Deja, daugelis iš mūsų yra nuolatiniame įjungtame rėžime, be perėjimo į atsipalaidavimą.

Tirozinas vaidina svarbų vaidmenį gaminant epinefriną ir norepinefriną, du hormonus, kurie reguliuoja organizmo atsaką į įsijungusį, streso sukeltą "kova arba atsitraukimas" rėžimą. 

Kai esate streso būsenoje, jūsų organizmui gali nepavykti natūraliai sintetinti pakankamą kiekį tirozino, tai gali sukelti tirozino trūkumą. Šiuo atveju kai pasireiškia su stresu susijusio tirozino trūkumas, Jūsų organizmas negali gaminti svarbių neurotransmiterių, kurie turi įtakos nuotaikai ir energijai. Laikui bėgant jūs galite pradėti jaustis pavargę ir susirgti depresija. Be to,  su stresu susijusio tirozino trūkumas sąlygoja antrinės hipotirozės būklę, nes organizmas neturi pakankamai tirozino gaminti skydliaukės hormonus – tirozinas yra statybinis blokas skydliaukės hormonams. Bėgant laikui gali pasireikšti skydliaukės suaktyvėjimo simptomai, tokie kaip svorio augimas, širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas ir pan.

Maisto papildai su tirozinu, pavyzdžiui, formoje N-acetil L-Tirozinas, gali padėti pagerinti našumą ir atmintį, kai patiriate psichologinį stresą. Tai taip pat užtikrins tinkamą tirozino kiekį skydliaukės hormonų gamyboje, kai patiriate stresą (antrinė hipotireozė).

PREGNENOLONAS

Pregnenelonas yra visų steroidinių hormonų pirmtakas. Jis palaiko atminties ir antinksčių funkciją. Jis padeda mažinti stresą ir jo poveikį organizmui, taip pat pagerinti nuotaiką ir suteikti energijos.

Pregnenolonas yra pirmtakas hormonų, sintetintų antinksčiuose iš cholesterolio, dėl ten randamų metabolito hormonų kaip DHEA, progesteronas, testosteronas, estrogenai ir kortizolis. Vis dėlto, nepaisant jo stiprių metabolinių savybių, pregnenolonas yra pripažintas, kaip neturintis reikšmingo šalutinio poveikio, su minimalia arba visiškai jokia anaboline, estrogenine ir androgenine veikla.

Buvo nustatyta bandymuose su laboratorinėmis pelėmis, kad pregnenolonas yra 100 kartų veiksmingesnis atminties gerinimui nei kiti steroidai ar steroidų pirmtakai. Taip pat buvo nustatyta, kad pregnenolonas ne tik daro žmones protingesniais, laimingesniais, bet ir pagerina sugebėjimą atlikti darbą, tuo pačiu metu įtakojant gerą savijautą.

Pregnenolonas taip pat sumažina streso sukeltą nuovargį. Jis taip pat gali padėti, dėl nuslopinto imuniteto, kurį sukėlė kortizolio koncentracijos perteklius, tuo pačiu gali pagerinti atsparumą virusams, bakterijoms ir candida grybeliams, parazitams, alergijoms ir vėžiui.

ALFA-LIPOINĖ RŪGŠTIS

 

Alfa lipoinė rūgštis yra stiprus antioksidantas - medžiaga, kuri neutralizuoja laisvuosius radikalus. Kas daro alfa lipoinė rūgštį unikalia, kad ji veikia kaip antioksidantas tiek vandeninėje, tiek riebalinėje terpėje, skirtingai nuo labiausiai paplitusių antioksidantų vitamino C ir vitamino E. Netgi pasirodo, jog alfa lipoinė rūgštis gali perdirbti antioksidantus, tokius kaip vitaminas C ir glutationas ir atkurti jų antioksidacines savybes, kai jos buvo išnaudotos.

Alfa lipo rūgštis padeda sustiprinti teigiamą poveikį ir kitų svarbių antioksidantų poveikį organizme, tokių kaip glutationas ir Kofermentas Q10 – kurie yra du svarbiausi junginiai kovojant su senėjimu ir ligomis.

Alfa lipo rūgštis taip pat prisideda prie B grupės vitaminų energijos gamybos organizme palaikymo, konvertuojant sudėtines dalis gaunamas iš maisto, t.y. angliavandenius, baltymus ir riebalus ir jas sukaupiant kaip energiją naudoti ateityje.

Alfa lipo rūgštis padeda apsaugoti mitochondrijas,  ląsteles kuriose vyksta energijos gamyba, nuo oksidacinio streso, tokiu būdu užtikrinant, kad energijos gamyba organizme išlieka efektyvi.

Alfa lipo rūgštis didina glutationo formavimąsi.

 

RESTORE sudėtyje esančios medžiagos sąveikaujančios kartu, kad pagerintu ląstelių energetiką

CoQ10

 

Gerai žinomas dėl naudos širdies ir kraujagyslių sveikatai. CoQ10 padeda mitochondrijoms, ląstelėms kuriose vyksta energijos gamyba efektyviau deginti kurą. CoQ10 gali apsaugoti ne tik širdį, bet ir kiekvieną jūsų kūno ląstelę. Mitochondrijos turi deginti kurą švariai ir efektyviai, norint užtikrinti vientisumą ir ilgaamžiškumą.

CoQ10 yra esminis kofermentas, kuris įtrauktas į dietą, veikia kaip kuro priedas optimizuojantis mitochondrijų darbą, išgaunant daugiausiai energijos ir padarant mažiausiai žalos. Papildoma nauda iš CoQ10 - mitochondrijų padidintas energijos poveikis yra apsauga nuo neurodegeneracinių ligų ir psichikos sveikatos sutrikimų, tuo pačiu tai stiprina plaučių funkcijas ir apsaugo nuo šalutinio poveikio padidėjus gliukozės kiekiui, sergant cukriniu diabetu ir metaboliniu sindromu. Nauji tyrimai dar daugiau pridėjo CoQ10 privalumų į jau ir taip įspūdingą sąrašą, susijusi su širdies ir kraujagyslių privalumais.

FULVO RŪGŠTYS ir CoQ10. Tiekia elektronus mitochondrijų įkrovimui - ląstelėms, kuriose vyksta energijos gamyba. Manoma, jog fulvo rūgštys gali padėti atkurti ir išlaikyti ląstelių energiją.

Atliktas tyrimas įtaria, jog vartojant kartu fulvo rūgštis su CoQ10, ląstelės energija gali gerokai padidėti. Preliminariame tyrime CoQ10 ir fulvo rūgščių mišinys ląstelių energijos gamybą smegenyse padidina 56%, 40% geriau nei vartojant vien CoQ10. Raumenyse energija padidėjo 144%, arba 27% geriau nei vien CoQ10.

 

Mokslininkai teigia, kad fulvo rūgštys padidina CoQ10  naudingąsias savybes stabilizuojant CoQ10 esantį ubikinolio (redukuotą, elektronais-turtingą) formoje, taip prailginant savo veiksmus ląstelių lygyje ir palengvinant efektyvesnį CoQ10 paskirstymą  į mitochondrijas, palaikant didesnę ląstelių energijos gamybą. Mokslinė analizė rodo, kad fulvo rūgštys ir kitos augalinės kilmės svarbios medžiagos skatina mitochondrijų apykaitą. Fulvo rūgštys apsaugoja mitochondrijas nuo oksidacinio pažeidimo ir sumažina pavojingą lipidų peroksidaciją. Dalis fulvo rūgščių gydomojo poveikio kyla iš jų gebėjimo padėti mitochondrijoms konvertuoti riebalus ir cukrų į adenozino trifosfatą (ATF), organizmo pagrindinį energijos šaltinį. Fulvo rūgštys taip pat dirba kaip "elektronų šaudyklės" papildant CoQ10, kas pagreitina ir palengvina esminį elektronų srautą mitochondrijose.

OBUOLIŲ RŪGŠTIS

 

Obuolių rūgštis padeda organizmui efektyviau gaminti ATF. Adenozino trifosfatas (ATF) yra organizmo pirminės energijos forma. ATF hidrolizė į adenozino difosfatą (ADF) ir į fosfato hidrolizę yra dominuojantis reakcija naudojama siekiant sukurti energiją fiziologiniams procesams palaikyti. Taigi, ATF pagrindinis tikslas yra energijos gamyba. Moksliniai tyrimai parodė, kad maisto papilduose esanti obuolių rūgštis padidina malato kiekį mitochondrijose ir tokiu būdu padidina energijos gamybos pajėgumą ląstelėje.

KALCIO PIRUVATAS

 

Kalcio piruvatas organizme kaupiasi natūraliai, kai maistas yra virškinamas ir paverčiamas energija. Jis padeda pernešti gliukozę ir baltymus į ląsteles ir padeda organizmui funkcionuoti, deginti energiją ir išvengti maisto pavertimo ir sandėliavimo į riebalus.  Kalcio piruvatas padidina greičio ciklą, kuris konvertuoja maistą į energiją, todėl daugiau energijos galima naudoti.

RIBOZĖ

 

Ribozė yra cukraus grupės narys. Kartu su deguonimi, ji vaidina svarbų vaidmenį ATF gamyboje, molekulės, kuri teikia ląstelėms daugiausiai energijos, kad jos galėtų funkcionuoti.  ATF negali būti susintetinti be deguonies ir ribozės. Ribozė yra ne tik ATF molekulės struktūrinis komponentas, Ribozė taip pat padeda sudaryti genetines medžiagas, deoksiribonukleininę rūgštį (DNR) ir ribonukleino rūgštį (RNR).

 

Nors Kofermentas Q10 (CoQ10) ir L-karnitinas ir tiesiogiai prisideda prie ATF perdirbimo, ribozė pateikia efektyviausius būdus energijos apykaitai stiprinti, užtikrinant, kad yra pakankamai susintetinto ATF mitochondrijos perdirbimui.

KARNITINAS

 

Karnitinas vaidina svarbų vaidmenį energijos gamyboje.  Jis perneša ilgas riebalų rūgščių grandines į mitochondrijas, kad jos galėtų būti oksiduotos ("sudegintos") energijos gamybai. Taip pat jis perneša toksiškus junginius generuojamus ląstelėse, užkertant kelią jų kaupimuisi. Atsižvelgiant į šias pagrindines funkcijas, karnitinas yra koncentruojamas audiniuose, tokiuose kaip skeletas ar širdies raumuo, kurie naudoja riebalų rūgštis kaip maistinius degalus.

KREATINAS

 

Kreatinas padidina ATP gamybą. Jis yra natūraliai gaminamas žmogaus organizme, daugiausiai inkstuose ir kepenyse iš amino rūgščių gautų iš L-arginino, glicino ir L-metionino.  Ji yra paskirstomas per kraują ir naudojamas raumenyse. Maždaug 95% viso kreatino esančio organizme susikaupia skeletiniuose raumenyse.

BETAINAS ARBA TRIMETILGLICINAS (TMG) 

 

TMG yra svarbus metilo teikėjas. Pavadinimas trimetilglicinas reiškia, kad jis turi po tris metilo grupes prie kiekvienos glicino molekulės. Tai "metilo teikėjas," teikiantis papildomas metilo grupes, kad paspartintų homocisteino konvertavimą į metioniną.

Pagrindiniai TMG mechanizmai yra metilo tiekimas, kur jis arba tiesiogiai tiekia metilo grupes norint sumažinti homocisteiną esantį L-metionine (vertinamas kaip širdies apsauga) arba padeda padidinti organizmo S-adenozil metionino (SAMe) arba aktyvuoti foliatų molekules. Šie du mechanizmai tada gali tiekti metilo grupes kitoms organizmo dalimis. Dėl šios priežasties, betainas netiesiogiai paremia metilinimą esantį visame kūne ir tiesiogiai padeda sumažinti homocisteiną.

Kitas svarbus veiksnys, TMG yra osmolito junginys arba molekulė, kuri juda pirmyn arba atgal ląstelėje pagal poreikį, kad išlaikyti reikiamo dydžio ląstelę ir jos hidratacijos lygį. Didelė TMG koncentracija ląstelėje, panašiai į kreatiną, gali išlaikyti ląstelinę struktūrą ir padaryti labiau atsparią rizikos veiksniams. Tyrimai rodo, kad TMG gebėjimas skatinti sveiką homocisteino lygį, atskirai arba kartu su kitomis maistinėmis medžiagomis, patvirtina savo statusą, kaip  maistinę medžiagą svarbią širdies ir kraujagyslių sveikatai.

 

MSM 

 

MSM yra kiekvienos ląstelės funkcijos natūrali dalis, jo koncentracija yra odos, nagų ir plaukų jungiamuosiuose audiniuose. MSM yra kilęs iš organinės sieros ir metilų grupių ir yra pagrindinė medžiaga dėl savo daugeriopos naudos sveikatai.

BENFOTIAMINAS (RIEBALUOSE TIRPAUS TIAMINO – VITAMINO B1 DARINYS)

 

Benfotiaminas yra riebaluose tirpus darinys iš natūralaus vitamino B1 ir jis retai yra randamas įprastiniuose maisto papilduose, kurių sudėtyje yra Vitaminas B1, nes daugelis nežino jo didelės naudos organizmui.

Benfotiaminas slopina tris pagrindinius veiksnius, kurie sukelia toksinių medžiagų formavimąsi, tokio kaip išplėstinio glikationo galutiniai produktai (AGEs). AGEs prisidėjo prie plėtros ir progresavimo daugybės ligų tiek susijusiu su diabetikais ir tiek ne su diabetikais.

AGEs įtakotos ligos:

 • Širdies ir kraujagyslių ligos;

 • Diabetinė neuropatija (nervų sistemos ligos);

 • Retinopatija (paveikia regėjimą);

 • Periferinių kraujagyslių ligos (paveikia galūnių kraujagysles);

 • Nefropatija (inkstų liga).

Benfotiaminas padeda sumažinti polineuropatija, skausmus ir disfunkcijos paveiktus galūnių nervus, o taip pat padeda apsaugoti nuo audinius pažeidžiančio oksidacinio streso smegenyse. 

Jis išsaugo sveiką endotelio funkciją, kuris yra susijęs su optimalią širdies ir kraujagyslių sveikatą ir apsaugo nuo periferinių kraujagyslių ligų. 

Benfotiaminas taip pat palaiko širdies raumenų ląstelių funkciją.

Benfotiaminas apsaugo inkstus nuo oksidacinio streso ir filtravimo galimybių praradimo, tokiu būdu padedant užkirsti kelią inkstų ligoms.

Jis taip pat padeda užkirsti kelią arba nutolinti cukrinio diabeto vystymąsi ir cukrinio diabeto retinopatiją, kas yra regėjimo praradimo priežastis.

 

Šiuo metu nėra jokių vaistų, kurie mažintų toksinį poveikį dėl perteklinės gliukozės skilimo metu susiformavusių produktų, todėl benfiotaminas ypač svarbus.

 

SAULĖGRĄŽŲ LECITINAS, RIEBALŲ RŪGŠTYS IR FOSFOLIPIDAI 

 

Lecitinas, taip pat žinomas kaip fosfatidilcholinas, yra riebalai arba lipidai, medžiaga randama visų gyvų ląstelių membranose, kurio funkcija yra reguliuoti ląstelių maistinių medžiagų judėjimą. Saulėgrąžų lecitinas yra vertinamas fosfolipidas. Saulėgrąžų lecitine yra daug fosfatidilcholino (PC), fosfatidilinozitolio (PI), fosfatidiletanolamino (FE), ir omega-6 (linolo rūgštis), kurie laikoma naudingais smegenų ir nervų sistemai.

Iš tiesų, jūsų smegenyse yra maždaug 30 % lecitino.

 

Lecitinas parodė teigiamą poveikį moksliniuose tyrimuose esant šiems sutrikimams ir ligoms:

 • Kognityviniai sutrikimai;

 • Padeda palaikyti sveiką lipidų kiekį kraujyje;

 • Cholino trūkumas;

 • Širdies ir kraujagyslių sveikata;

 • Pagerina atmintį;

 • Su stresu susiję sutrikimai;

 • Nervų sistemos sutrikimai.

 

Fosfatidilcholinas (PC) padeda apdoroti riebalus ir palaiko ląstelių membranas. Jo kiekis organizme yra labai didelis gimus, ypatingai smegenų audinyje, ir mažėja laikui bėgant kaip senėjimo proceso dalis. Vartojantiems maisto papildus su didele PC koncentracija padeda pasiekti natūralų PC lygį ląstelėse ir padeda sumažinti su amžiumi susijusį jo mažėjimą. 

Fosfatidilcholinas yra svarbus neuromediatorius, ypač padeda palaikyti trumpalaikės atminties funkcijas.

 

Fosfatidilinozitolis (PI) yra svarbus lipidas gausus smegenų audinyje ir jo yra visuose audiniuose ir ląstelių tipuose.

Fosfatidilinozitolis paprastai yra rečiausiai matomas fosfolipidas, tačiau saulėgrąžų lecitinas esantis Dr. Tennanto RESTORE produkte turi vienoda kiekį PC ir PI. 

 

Fosfatidiletanolamino (FE) paprastai yra antras labiausiai paplitęs fosfolipidas tarp gyvūnų ir augalų lipidų ir yra pagrindinis veiksnys formuojant antrą membranų sluoksnį. Jis randamas nervų audiniuose, pvz., smegenyse, nervuose, nervų audiniuose ir nugaros smegenyse.

 

Linolo rūgštis (LA) yra omega-6, polinesočiųjų riebalų rūgštis, kurios yra gausu daugelyje augalinių aliejų, pvz., saulėgrąžų aliejuje. Linolo rūgštis yra gyvybiškai svarbi palaikyti tinkamą sveikatos lygį ir paskatinti žaizdų gyjimą.

 

Linoleno rūgštis. 

Tai yra riebalų rūgštis. Riebalų rūgštys formuoja lipidų molekulių statybinius blokus, prisideda prie ląstelių membranų ir hormonų struktūros ir parūpina ląstelėms energiją, taip pat atliekant daug kitų funkcijų. Linoleno rūgštis yra vertinama kaip labai svarbi, kuri yra reikalinga organizmo sveikatai palaikyti, tačiau pats organizmas jos negali pasigaminti iš kitų riebalų rūgščių. Taigi jūs turite gauti linoleno rūgšties per maistą. 

Linoleno rūgštis skiriasi nuo linolo rūgšties ir yra pagrindinis omega-3 šaltinis gaunamas iš augalų, tokių kaip linų ir moliūgų sėklos,  alfa linoleno rūgšties arba ALA formoje.  Jūsų kūnas paverčia ALA, nepakeičiamas riebalų rūgštis, į omega-3 riebalų rūgščių dokosaheksanoiko rūgštis, arba DHA ir eikosapentanoiko rūgštis, arba EPS, kurios turi uždegimą mažinančių savybių, skystina kraują, prisideda prie sveikų ląstelių membranų ir smegenų funkcijų.  Šios riebalų rūgštys, pasak Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, taip pat gali padėti užkirsti kelią ir gydyti kai kurių rūšių vėžį, uždegimines žarnų ligas, širdies ir autoimunines ligas.

SUŽINOKITE NAUJIENAS, PASIŪLYMUS PIRMIEJI

SKAMBINKITE ARBA RAŠYKITE MUMS JEI TURITE DAUGIAU KLAUSIMŲ

info@kinesis.lt
+370 651 85328
Europos pr. 14, Kaunas
 • Facebook

© 2020 Sveiko Judesio Studija Kinesis. Visos teisės saugomos.

SUSISIEKITE SU MUMIS